Актуальные нефтегазовые технологии
Пятница, 19.04.2024, 22:11
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная Каталог статейРегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [6]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Мои статьи

Підвищення фільтраційних характеристик продуктивних карбонатних пластів в зонах високих температур

Серед хімічних речовин є реагенти, водні розчини яких в умовах високих температур дисоціюють з утворенням кислотних агентів, які легко розчиняють карбонатні складові порід.

Ряд таких реагентів, що є загально вживаними в хімічній промисловості і навіть побуті дозволяє отримати при їх дисоціації іони СІ- та NH4+.

Вплив таких реагентів на карбонатні сполуки є довготривалим і не призводить до руйнування колектора. Їх можливо застосовувати для обробки як карбонатних, так і теригенних колекторів.

В умовах карбонатного колектора дані сольові розчини сприяють розчиненню стінок порового простору, продукти реакції - це добре розчинні у воді речовини та легко виносяться при освоєні.

В лабораторних умовах проведено експериментальні дослідження для визначення розчинюючої здатності хімреагентів при різних температурах по відношенню до карбонатного колектора Пірківського ГКР. Дослідження проводились у спеціально змонтованій термостатованій ємності.

Розглянуті композиції хімреагентів за збільшенням розчинюючої здатності карбонатної породи розташовуються у наступному порядку: амід карбамінової кислоти < нітрат амонію < хлорид амонію < суміш амід карбамінової кислоти з нітратом амонію < суміш амід карбамінової кислоти та хлориду амонію < суміш нітрату та хлориду амонію < суміш аміду карбамінової кислоти з нітратом та хлоридом амонію.

На установці УДПК-1М досліджено зміну проникності порового простору карбонатної породи після обробки хімреагентами та композиціями на їх основі.

Результати дослідження свідчать проте, що кожна амонійвмісна сіль сприяє збільшенню проникності порового простору саме за рахунок розчинення карбонатних складових породи в середньому в 1,4 – 1,6 разів.

Досліджені залежності коефіцієнта кратності зростання проникності зразків порід відносно початкової проникності. Результати досліджень свідчать про те, що після обробки даними хімреагентами при різних температурах збільшується проникність порового простору карбонатної моделі керну при 70 – 1300С у 1,5 разів, подальше підвищення температури не суттєво впливає на швидкість реакції і зміну проникності порового простору.

Таким чином обробка розглянутими хімічними реагентами продуктивних карбонатних колекторів з високими пластовими температурами дає доволі високі показники збільшення їх фільтраційних характеристик. Окрім того обробка даними хімреагентами поліпшує змочуваність породи, що природно, підвищує ефективність дії при видалені продуктів реакції з порового простору привибійної зони пласта.

Категория: Мои статьи | Добавил: Helga (05.03.2015)
Просмотров: 305 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • База знаний uCoz
  • Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz